Euphorbia platyclada – duża L
59.00zł
Euphorbia platyclada
Donica 12cm
Wys z donicą ok 30-40cm
Stanowisko: jasne, słoneczne
Podlewanie: co ok 2-3 tygodnie jak podłoże przeschnie
Podłoże: ziemia do sukulentów, czyli zmieszana z perlitem, piaskiem gruboziarnistym i drobnoziarnistym keramzytem, woda nie może zalegać w korzeniach lub wypróbuj naszej autorskiej mieszanki Podłoże do sukulentów Premium
Dla zwierząt: nie jest bezpieczna
Roślina obecnie znajduje się w podłożu produkcyjnym.
Po otrzymaniu rośliny do domu poczekaj ok 2-4 tygodnie i wymień podłoże na nowe, dobierz je w kategorii:
PODŁOŻA DO ROŚLIN DONICZKOWYCH
Sprzedajemy większą ilość sadzonek, zdjęcie poglądowe :
Zdjęcie rośliny jest poglądowe, sprzedajemy większą ilość egzemplarzy, na paletce od ogrodnika wszystkie mają prawie identyczną wysokość oraz stopień rozrostu, nieznacznie mogą się różnić kształtem czy wybarwieniem liści oraz ich ilością. Wielkość rośliny i szerokość donicy w której jest posadzona jest zawsze zgodna z otrzymanym egzemplarzem.
Co robić po dostawie roślin do domu:
Pamiętaj o tym, że rośliny żyją i po podróży do Ciebie mogą odczuwać stres. Przebyły drogę z innego kraju do Polski, następnie do dystrybutora, a następnie do Ciebie, każda zmiana warunków wraz z wyjściem z ciepłej i wilgotnej szklarni w której są uprawiane, może powodować czasami przebarwienia na liściach czy odrzucenia kilku liści – to jest normalne. Niektóre gatunki nie mają w ogóle takich objawów, a część z roślina zazwyczaj potrzebuje ok 3-6 tygodni aby przyzwyczaić się do naszych warunków domowych (zmienia się poziom wilgotności, temperatura, ilość dostarczanego światła, czas naświetlania itp). Nie przesadzaj roślin zaraz po dostawie, zrób to dopiero po ok 2-4 tygodniach jak się aklimatyzują u Ciebie w domu.
Rośliny są “towarem żywym” :
Oferowane rośliny są traktowane prawnie jako produkt szybko zużywający się. Prosimy o przemyślane zakupy i sprawdzenie warunków odstąpienia od umowy dostępne w zakładkach regulamin i przesyłka.
Na stanie
Euphorbia platyclada
Donica 8,50cm
Wys ok 13-25cm
Stanowisko: jasne, słoneczne
Podlewanie: co ok 2-3 tygodnie jak podłoże przeschnie
Podłoże: ziemia do sukulentów, czyli zmieszana z perlitem, piaskiem gruboziarnistym i drobnoziarnistym keramzytem, woda nie może zalegać w korzeniach lub wypróbuj naszej autorskiej mieszanki Podłoże do sukulentów Premium
Dla zwierząt: nie jest bezpieczna
Roślina obecnie znajduje się w podłożu produkcyjnym.
Po otrzymaniu rośliny do domu poczekaj ok 2-4 tygodnie i wymień podłoże na nowe, dobierz je w kategorii:
PODŁOŻA DO ROŚLIN DONICZKOWYCH
Szukasz osłonki na doniczkę ? Sprawdź szerokość donicy rośliny i obejrzyj osłonki w odpowiedniej kategorii:
OSŁONKI I DONICE DLA TWOICH ROŚLIN
Zdjęcie rośliny jest poglądowe, otrzymany okaz może się różnić kształtem oraz ilością liści, ich wybarwieniem, ponieważ przedmiotem sprzedaży jest większa ilość sztuk tego okazu. Wielkość rośliny i szerokość donicy w której jest posadzona jest zawsze zgodna z otrzymanym egzemplarzem.
Pamiętaj o tym, że rośliny żyją i po podróży do Ciebie mogą odczuwać stres. Przebyły drogę z innego kraju do Polski, a następnie do Ciebie, każda zmiana warunków wraz z wyjściem z ciepłej i wilgotnej szklarni w której są uprawiane, może powodować czasami przebarwienia na liściach czy odrzucenia kilku liści – to jest normalne. Niektóre gatunki nie mają w ogóle takich objawów, a część z roślina zazwyczaj potrzebuje ok 3-6 tygodni aby przyzwyczaić się do naszych warunków domowych (zmienia się poziom wilgotności, temperatura, ilość dostarczanego światła, czas naświetlania itp). Nie przesadzaj roślin zaraz po dostawie, zrób to dopiero po ok 2-4 tygodniach jak się aklimatyzują u Ciebie w domu.
| Waga | 2 kg |
|---|---|
| Wymiary | 15 × 15 × 20 cm |
Kup w zestawie
Euphorbia platyclada – duża L
Euphorbia platyclada
Donica 12cm Wys z donicą ok 30-40cm Stanowisko: jasne, słoneczne Podlewanie: co ok 2-3 tygodnie jak podłoże przeschnie Podłoże: ziemia do sukulentów, czyli zmieszana z perlitem, piaskiem gruboziarnistym i drobnoziarnistym keramzytem, woda nie może zalegać w korzeniach lub wypróbuj naszej autorskiej mieszanki Podłoże do sukulentów Premium Dla zwierząt: nie jest bezpiecznaRoślina obecnie znajduje się w podłożu produkcyjnym. Po otrzymaniu rośliny do domu poczekaj ok 2-4 tygodnie i wymień podłoże na nowe, dobierz je w kategorii: PODŁOŻA DO ROŚLIN DONICZKOWYCH
Sprzedajemy większą ilość sadzonek, zdjęcie poglądowe : Zdjęcie rośliny jest poglądowe, sprzedajemy większą ilość egzemplarzy, na paletce od ogrodnika wszystkie mają prawie identyczną wysokość oraz stopień rozrostu, nieznacznie mogą się różnić kształtem czy wybarwieniem liści oraz ich ilością. Wielkość rośliny i szerokość donicy w której jest posadzona jest zawsze zgodna z otrzymanym egzemplarzem. Co robić po dostawie roślin do domu: Pamiętaj o tym, że rośliny żyją i po podróży do Ciebie mogą odczuwać stres. Przebyły drogę z innego kraju do Polski, następnie do dystrybutora, a następnie do Ciebie, każda zmiana warunków wraz z wyjściem z ciepłej i wilgotnej szklarni w której są uprawiane, może powodować czasami przebarwienia na liściach czy odrzucenia kilku liści – to jest normalne. Niektóre gatunki nie mają w ogóle takich objawów, a część z roślina zazwyczaj potrzebuje ok 3-6 tygodni aby przyzwyczaić się do naszych warunków domowych (zmienia się poziom wilgotności, temperatura, ilość dostarczanego światła, czas naświetlania itp). Nie przesadzaj roślin zaraz po dostawie, zrób to dopiero po ok 2-4 tygodniach jak się aklimatyzują u Ciebie w domu. Rośliny są “towarem żywym” : Oferowane rośliny są traktowane prawnie jako produkt szybko zużywający się. Prosimy o przemyślane zakupy i sprawdzenie warunków odstąpienia od umowy dostępne w zakładkach regulamin i przesyłka.
Podłoże do sukulentów, zamioculcas / zamiokulkas
Premium podłoże dla sukulentów i Zamioculcas – bo sukulenty zasługują na coś więcej niż uniwersalna ziemia!
Sukulenty i Zamioculcas to rośliny o unikalnych wymaganiach, które drastycznie różnią się od potrzeb typowych roślin doniczkowych – ich mięsiste liście magazynują wodę, a bulwy Zamioculcas przypominają małe ziemniaczki, co oznacza, że zaleganie wody w podłożu jest dla nich wyrokiem śmierci poprzez szybką zgniłą całego systemu korzeniowego. Największym błędem w uprawie tych roślin jest stosowanie uniwersalnych podłoży do sukulentów i kaktusów razem – sukulenty potrzebują znacznie więcej materii organicznej niż kaktusy, bo zbyt jałowa gleba powoduje zatrzymanie wzrostu i blade, słabe wybarwienie liści.
Nasze podłoże zostało opracowane przez specjalistkę z Uniwersytetu Rolniczego ze specjalizacją w Agro-ekologii i bazuje na lekkiej ziemi ogrodniczej na bazie torfu wysokiego bogatego w próchnicę, która dostarcza roślinom niezbędnych mikroelementów do zdrowego wzrostu i pięknego wybarwienia. Precyzyjnie dobrana ilość składników drenujących – perlitu, keramzytu drobnoziarnistego, piasku czystego, żwirku bazaltowego i wermikulitu – tworzy wielopoziomowy system odprowadzania nadmiaru wody, który gwarantuje, że nawet przy przypadkowym przelaniu rośliny pozostaną bezpieczne. Badania naukowe przeprowadzone na 1000 gatunkach roślin wykazały, że dodatek keramzytu w podłożu powoduje wzrost przyrostów o średnio 25% w porównaniu z innymi mieszankami – to spektakularny efekt, który zobaczysz gołym okiem już po kilku tygodniach! Stosowane przez nas żwirki akwarystyczne są dokładnie przemyte przed dodaniem do mieszanki, co gwarantuje sterylność i eliminuje ryzyko przeniesienia bakterii do wrażliwych korzeni i bulw sukulentów.
Odpowiednia granulacja i sypkość podłoża sprawia, że nawet dorosłe, ciężkie egzemplarze Zamioculcas stabilnie trzymają pion w glebie, a przesadzanie staje się łatwe i przyjemne, bez ryzyka uszkodzenia delikatnych bulw. W tym podłożu Twoje sukulenty rozwijają gęste, zdrowe ulistnienie o intensywnych kolorach, a Zamioculcas produkuje te charakterystyczne, lśniące liście, które wyglądają jak woskowane – to znak doskonałego zdrowia i optymalnego odżywienia.
Dla Zamioculcas ta mieszanka jest szczególnie ważna, ponieważ jego bulwy wymagają absolutnie doskonałego drenażu – nadmiar wody musi być natychmiast usunięty poprzez odparowanie lub spłynięcie, co nasze podłoże gwarantuje w 100%.
Wybierając to podłoże, inwestujesz w długoletnie zdrowie swoich sukulentów i oszczędzasz sobie rozczarowań związanych z gniciem korzeni czy słabym wzrostem – to produkt, który naprawdę robi różnicę między przeciętną a spektakularną kolekcją sukulentów!
Wszystkie opakowania posiadają etykiety produktowe. Każde opakowanie posiada etykiety produktowe i przeszło liczne badania bezpieczeństwa w stacjach chemiczno-rolniczych, spełniając wszystkie wymogi certyfikacyjne, a produkt dostępny jest w wygodnych litrowych opakowaniach.Nawóz płynny do kaktusów Biopon 0,25L
Nawóz płynny do kaktusów Biopon 0,25L
Specjalistyczny nawóz o składzie dopasowanym do specjalnych wymagań kaktusów i innych sukulentów. Odpowiednio dobrane proporcje składników odżywczych pobudzają rośliny do kwitnienia, zapewniają kaktusom prawidłowy wzrost i piękny wygląd. Sposób użycia: Rozpuścić 10 ml nawozu (1/3 nakrętki) w 1,2 l wody W okresie intensywnego wzrostu roślin należy nawozić co 7-14 dni. W miesiącach zimowych wystarczy zasilać rośliny raz w miesiącu. Nie należy przekraczać zalecanych dawek nawozu, ponieważ mogłoby to spowodować uszkodzenie lub zniszczenie roślin. Przed użyciem wstrząsnąć.Podobne produkty
Biophytum Sensitivum – ruchliwa roślina
Biophytum Sensitivum - ruchliwa roślina
Roślinka na noc zamyka się jak parasol lub podczas deszczu, kiedy jest zmiana ciśnienia. Donica szer 9cm Wys z donicą ok 13-17cm Stanowisko: jasne, unikać bezpośredniego słońca Podlewanie: podłoże musi być zawsze wilgotne, roślina nie lubi przesuszenia Podłoże: włókna kokosowe zmieszane z torfem, perlitem i sphagnum Dla zwierząt: nie jest bezpiecznaBiophytum sensitivum, czarująco nazywana "małą palmą" lub "drzewkiem wrażliwym", to fascynująca roślina jednoroczna z rodziny szczawikowatych, pochodząca z wilgotnych terenów Nepalu, tropikalnych Indii i innych krajów Azji Południowo-Wschodniej. Roślina naturalnie występuje w obszarach przybrzeżnych, w pobliżu strumieni i wodospadów, gdzie preferuje cieniste, wilgotne środowisko , co czyni ją idealnym kandydatem do uprawy w terrariach. Ta niewielka bylina tworzy rozetę z centralnym pędem przypominającym miniaturową palmę, osiągając zazwyczaj 15-30 centymetrów wysokości, a jej delikatne, pierzaste liście rozmieszczone są wokół centralnej korony niczym prawdziwe palmy w miniaturze. Najbardziej fascynującą cechą tej rośliny jest jej wrażliwość na dotyk – nazwa "sensitivum" pochodzi od zdolności liści do szybkiego składania się w dół w odpowiedzi na mechaniczne bodźce oraz zamykania na noc w celu ochrony.
Biophytum sensitivum wymaga jasnego, rozproszonego światła i stale wilgotnej gleby , choć dobrze toleruje także minimalne oświetlenie dzięki swojemu naturalnemu siedlisku w zacienionych obszarach leśnych. Roślina preferuje wysoką wilgotność powietrza na poziomie 70-90% oraz temperaturę między 18-26°C , co sprawia, że najlepiej czuje się w terrariach lub w pomieszczeniach z kontrolowaną wilgotnością. Jako roślina z terenów podmokłych kocha stałą wilgotność gleby, znacznie większą niż większość roślin terrariowych, dlatego warto łączyć ją z paprocią tropikalnymi i innymi gatunkami lubiącymi wodę. Przy odpowiedniej pielęgnacji nagradza właściciela małymi, żółtymi, gwiaździstymi kwiatami na wysokich szypułkach, które wznoszą się ponad ulistnienie, tworząc delikatny i urokliwy efekt wizualny.
Roślina obecnie znajduje się w podłożu produkcyjnym. Po otrzymaniu rośliny do domu poczekaj ok 2-4 tygodnie i wymień podłoże na nowe, dobierz je w kategorii: PODŁOŻA DO ROŚLIN DONICZKOWYCHSprzedajemy większą ilość sadzonek, zdjęcie poglądowe : Zdjęcie rośliny jest poglądowe, sprzedajemy większą ilość egzemplarzy, na paletce od ogrodnika wszystkie mają prawie identyczną wysokość oraz stopień rozrostu, nieznacznie mogą się różnić kształtem czy wybarwieniem liści oraz ich ilością. Wielkość rośliny i szerokość donicy w której jest posadzona jest zawsze zgodna z otrzymanym egzemplarzem. Co robić po dostawie roślin do domu: Pamiętaj o tym, że rośliny żyją i po podróży do Ciebie mogą odczuwać stres. Przebyły drogę z innego kraju do Polski, następnie do dystrybutora, a następnie do Ciebie, każda zmiana warunków wraz z wyjściem z ciepłej i wilgotnej szklarni w której są uprawiane, może powodować czasami przebarwienia na liściach czy odrzucenia kilku liści – to jest normalne. Niektóre gatunki nie mają w ogóle takich objawów, a część z roślina zazwyczaj potrzebuje ok 3-6 tygodni aby przyzwyczaić się do naszych warunków domowych (zmienia się poziom wilgotności, temperatura, ilość dostarczanego światła, czas naświetlania itp). Nie przesadzaj roślin zaraz po dostawie, zrób to dopiero po ok 2-4 tygodniach jak się aklimatyzują u Ciebie w domu. Rośliny są “towarem żywym” : Oferowane rośliny są traktowane prawnie jako produkt szybko zużywający się. Prosimy o przemyślane zakupy i sprawdzenie warunków odstąpienia od umowy dostępne w zakładkach regulamin i przesyłka.
Codiaeum Variegata 'Bush and fire’ / kroton
Codiaeum Variegata 'Bush and fire' / kroton
Donica 6cm Wys. ok 10-13cm Stanowisko: jasne, unikać bezpośredniego słońca latem Podlewanie: utrzymywać lekko wilgotne podłoże Podłoże: torf zmieszany z ziemią uniwersalną, piaskiem, perlitem, można dodać odrobinę kompostu wypróbuj nasze podłoże do dieffenbachi Dla zwierząt: nie jest bezpiecznyCodiaeum variegatum 'Bush on Fire', znany popularnie jako kroton ognisty, to spektakularna roślina ozdobna pochodząca z tropikalnych regionów Azji Południowo-Wschodniej i wysp Pacyfiku, gdzie w naturalnym środowisku może osiągać ponad 3 metry wysokości. Ta należąca do rodziny wilczomleczowatych roślina wyróżnia się różnorodnymi i żywymi kolorami liści, które przechodzą od zieleni przez żółć, intensywną czerwień aż po pomarańcz , tworząc efekt przypominający płonący ogień – stąd jej sugestywna nazwa. Charakterystyczne są skórzaste liście w odcieniach zieleni, różu, czerwieni, żółci i pomarańczu, przy czym często jedna roślina może mieć liście o różnych kolorach, które zmieniają się wraz z wiekiem rośliny . W uprawie domowej 'Bush on Fire' przybiera bardziej kompaktową, krzaczastą formę osiągającą 1-1,5 metra, a jego pionowy wzrost i wąskie liście w odcieniach złota, czerwieni i pomarańczu tworzą imponujący efekt wizualny.
Kroton wymaga minimum 4 godzin bezpośredniego światła dziennie, co czyni go rośliną nieco trudniejszą w uprawie i utrzymaniu w dobrym zdrowiu , choć warto chronić go przed najgorętszym południowym słońcem latem. Gleba powinna być równomiernie wilgotna, a roślinę należy chronić przed przeciągami i nadmiernie wysokimi temperaturami – liście będą opadać, jeśli podłoże będzie zbyt suche lub zbyt mokre . Roślina preferuje wysoką wilgotność powietrza i temperatury nie spadające poniżej 10°C, dlatego w chłodniejszych klimatach najlepiej czuje się w szklarniach lub jako roślina doniczkowa. Mimo egzotycznego wyglądu, kroton 'Bush on Fire' jest względnie łatwy w pielęgnacji, o ile spełnimy jego podstawowe potrzeby dotyczące światła, wilgoci i temperatury, a dodatkowo poprawia jakość powietrza poprzez filtrowanie zanieczyszczeń i zwiększanie wilgotności w pomieszczeniu.
Roślina obecnie znajduje się w podłożu produkcyjnym. Po otrzymaniu rośliny do domu poczekaj ok 2-4 tygodnie i wymień podłoże na nowe, dobierz je w kategorii: PODŁOŻA DO ROŚLIN DONICZKOWYCH
Sprzedajemy większą ilość sadzonek, zdjęcie poglądowe : Zdjęcie rośliny jest poglądowe, sprzedajemy większą ilość egzemplarzy, na paletce od ogrodnika wszystkie mają prawie identyczną wysokość oraz stopień rozrostu, nieznacznie mogą się różnić kształtem czy wybarwieniem liści oraz ich ilością. Wielkość rośliny i szerokość donicy w której jest posadzona jest zawsze zgodna z otrzymanym egzemplarzem. Co robić po dostawie roślin do domu: Pamiętaj o tym, że rośliny żyją i po podróży do Ciebie mogą odczuwać stres. Przebyły drogę z innego kraju do Polski, następnie do dystrybutora, a następnie do Ciebie, każda zmiana warunków wraz z wyjściem z ciepłej i wilgotnej szklarni w której są uprawiane, może powodować czasami przebarwienia na liściach czy odrzucenia kilku liści – to jest normalne. Niektóre gatunki nie mają w ogóle takich objawów, a część z roślina zazwyczaj potrzebuje ok 3-6 tygodni aby przyzwyczaić się do naszych warunków domowych (zmienia się poziom wilgotności, temperatura, ilość dostarczanego światła, czas naświetlania itp). Nie przesadzaj roślin zaraz po dostawie, zrób to dopiero po ok 2-4 tygodniach jak się aklimatyzują u Ciebie w domu. Rośliny są “towarem żywym” : Oferowane rośliny są traktowane prawnie jako produkt szybko zużywający się. Prosimy o przemyślane zakupy i sprawdzenie warunków odstąpienia od umowy dostępne w zakładkach regulamin i przesyłka.
Haworthia Fasciata Alba
Haworthia fasciata alba
Donica szer 8,5cm Wys z donicą ok 10-14cm Stanowisko: jasne, słoneczne Podlewanie: co ok 2-3 tygodnie jak podłoże przeschnie, nie przesuszyć zbyt długo podłoża Podłoże: ziemia do sukulentów, czyli zmieszana z perlitem, piaskiem gruboziarnistym i drobnoziarnistym keramzytem, woda nie może zalegać w korzeniach lub wypróbuj naszej autorskiej mieszanki hawPodłoże do sukulentów Premium Dla zwierząt: nie jest bezpiecznaRoślina obecnie znajduje się w podłożu produkcyjnym. Po otrzymaniu rośliny do domu poczekaj ok 2-4 tygodnie i wymień podłoże na nowe, dobierz je w kategorii: PODŁOŻA DO ROŚLIN DONICZKOWYCH
Sprzedajemy większą ilość sadzonek, zdjęcie poglądowe : Zdjęcie rośliny jest poglądowe, sprzedajemy większą ilość egzemplarzy, na paletce od ogrodnika wszystkie mają prawie identyczną wysokość oraz stopień rozrostu, nieznacznie mogą się różnić kształtem czy wybarwieniem liści oraz ich ilością. Wielkość rośliny i szerokość donicy w której jest posadzona jest zawsze zgodna z otrzymanym egzemplarzem. Co robić po dostawie roślin do domu: Pamiętaj o tym, że rośliny żyją i po podróży do Ciebie mogą odczuwać stres. Przebyły drogę z innego kraju do Polski, następnie do dystrybutora, a następnie do Ciebie, każda zmiana warunków wraz z wyjściem z ciepłej i wilgotnej szklarni w której są uprawiane, może powodować czasami przebarwienia na liściach czy odrzucenia kilku liści – to jest normalne. Niektóre gatunki nie mają w ogóle takich objawów, a część z roślina zazwyczaj potrzebuje ok 3-6 tygodni aby przyzwyczaić się do naszych warunków domowych (zmienia się poziom wilgotności, temperatura, ilość dostarczanego światła, czas naświetlania itp). Nie przesadzaj roślin zaraz po dostawie, zrób to dopiero po ok 2-4 tygodniach jak się aklimatyzują u Ciebie w domu. Rośliny są “towarem żywym” : Oferowane rośliny są traktowane prawnie jako produkt szybko zużywający się. Prosimy o przemyślane zakupy i sprawdzenie warunków odstąpienia od umowy dostępne w zakładkach regulamin i przesyłka.
Iresine Herbsti / Irezyna
Iresine Herbsti / Irezyna
Donica 6cm Wys ok 10-15cm Stanowisko: półcieniste (dla lepszego wybarwienia), w jasnym będą wyglądać jak na zdjęciu, Irezyna wybarwia się na czerwono bardziej w pólcienistym Podlewanie: podłoże lekko wilgotne, trzeba uważać na zbyt długie przerwy między podlewaniami Podłoże: torf wymieszany z piaskiem oraz perlitem, do rozluźnienia podłoża można dodać również keramzyt, wypróbuj nasze podłoże do tej rośliny Dla zwierząt : bezpiecznaRoślina obecnie znajduje się w podłożu produkcyjnym. Po otrzymaniu rośliny do domu poczekaj ok 2-4 tygodnie i wymień podłoże na nowe, dobierz je w kategorii: PODŁOŻA DO ROŚLIN DONICZKOWYCH
Sprzedajemy większą ilość sadzonek, zdjęcie poglądowe : Zdjęcie rośliny jest poglądowe, sprzedajemy większą ilość egzemplarzy, na paletce od ogrodnika wszystkie mają prawie identyczną wysokość oraz stopień rozrostu, nieznacznie mogą się różnić kształtem czy wybarwieniem liści oraz ich ilością. Wielkość rośliny i szerokość donicy w której jest posadzona jest zawsze zgodna z otrzymanym egzemplarzem. Co robić po dostawie roślin do domu: Pamiętaj o tym, że rośliny żyją i po podróży do Ciebie mogą odczuwać stres. Przebyły drogę z innego kraju do Polski, następnie do dystrybutora, a następnie do Ciebie, każda zmiana warunków wraz z wyjściem z ciepłej i wilgotnej szklarni w której są uprawiane, może powodować czasami przebarwienia na liściach czy odrzucenia kilku liści – to jest normalne. Niektóre gatunki nie mają w ogóle takich objawów, a część z roślina zazwyczaj potrzebuje ok 3-6 tygodni aby przyzwyczaić się do naszych warunków domowych (zmienia się poziom wilgotności, temperatura, ilość dostarczanego światła, czas naświetlania itp). Nie przesadzaj roślin zaraz po dostawie, zrób to dopiero po ok 2-4 tygodniach jak się aklimatyzują u Ciebie w domu. Rośliny są “towarem żywym” : Oferowane rośliny są traktowane prawnie jako produkt szybko zużywający się. Prosimy o przemyślane zakupy i sprawdzenie warunków odstąpienia od umowy dostępne w zakładkach regulamin i przesyłka.
Maranta Amabilis Mint
Maranta Amabilis Mint
Donica 6cm Wys z doniczką 12-15cm Stanowisko: jasne, unikać bezpośredniego słońca Podlewanie: podłoże lekko wilgotne Podłoże: torf wymieszany z piaskiem oraz perlitem, do rozluźnienia podłoża można dodać również keramzyt, powinien się on również znaleźć na dole donicy jako drenaż lub wypróbuj naszego autorskiego podłoża doPodłoże do Calathea, Maranta, Ctenanthe Dla zwierząt: bezpiecznaRoślina obecnie znajduje się w podłożu produkcyjnym. Po otrzymaniu rośliny do domu poczekaj ok 2-4 tygodnie i wymień podłoże na nowe, dobierz je w kategorii: PODŁOŻA DO ROŚLIN DONICZKOWYCH
Sprzedajemy większą ilość sadzonek, zdjęcie poglądowe : Zdjęcie rośliny jest poglądowe, sprzedajemy większą ilość egzemplarzy, na paletce od ogrodnika wszystkie mają prawie identyczną wysokość oraz stopień rozrostu, nieznacznie mogą się różnić kształtem czy wybarwieniem liści oraz ich ilością. Wielkość rośliny i szerokość donicy w której jest posadzona jest zawsze zgodna z otrzymanym egzemplarzem. Co robić po dostawie roślin do domu: Pamiętaj o tym, że rośliny żyją i po podróży do Ciebie mogą odczuwać stres. Przebyły drogę z innego kraju do Polski, następnie do dystrybutora, a następnie do Ciebie, każda zmiana warunków wraz z wyjściem z ciepłej i wilgotnej szklarni w której są uprawiane, może powodować czasami przebarwienia na liściach czy odrzucenia kilku liści – to jest normalne. Niektóre gatunki nie mają w ogóle takich objawów, a część z roślina zazwyczaj potrzebuje ok 3-6 tygodni aby przyzwyczaić się do naszych warunków domowych (zmienia się poziom wilgotności, temperatura, ilość dostarczanego światła, czas naświetlania itp). Nie przesadzaj roślin zaraz po dostawie, zrób to dopiero po ok 2-4 tygodniach jak się aklimatyzują u Ciebie w domu. Rośliny są “towarem żywym” : Oferowane rośliny są traktowane prawnie jako produkt szybko zużywający się. Prosimy o przemyślane zakupy i sprawdzenie warunków odstąpienia od umowy dostępne w zakładkach regulamin i przesyłka.
Pilea Moonvalley
Pilea Moonvalley
Donica szer 6cm Wys. z donicą ok 10-12cm Stanowisko: jasne lub półcieniste, unikać bezpośredniego słońca Podlewanie: utrzymywać lekko wilgotne podłoże Podłoże: torf zmieszany z ziemią uniwersalną, piaskiem, perlitem, można dodać odrobinę kompostu - wypróbuj nasze podłoże do pilei Dla zwierząt: bezpiecznyRoślina obecnie znajduje się w podłożu produkcyjnym. Po otrzymaniu rośliny do domu poczekaj ok 2-4 tygodnie i wymień podłoże na nowe, dobierz je w kategorii: PODŁOŻA DO ROŚLIN DONICZKOWYCH
Sprzedajemy większą ilość sadzonek, zdjęcie poglądowe : Zdjęcie rośliny jest poglądowe, sprzedajemy większą ilość egzemplarzy, na paletce od ogrodnika wszystkie mają prawie identyczną wysokość oraz stopień rozrostu, nieznacznie mogą się różnić kształtem czy wybarwieniem liści oraz ich ilością. Wielkość rośliny i szerokość donicy w której jest posadzona jest zawsze zgodna z otrzymanym egzemplarzem. Co robić po dostawie roślin do domu: Pamiętaj o tym, że rośliny żyją i po podróży do Ciebie mogą odczuwać stres. Przebyły drogę z innego kraju do Polski, następnie do dystrybutora, a następnie do Ciebie, każda zmiana warunków wraz z wyjściem z ciepłej i wilgotnej szklarni w której są uprawiane, może powodować czasami przebarwienia na liściach czy odrzucenia kilku liści – to jest normalne. Niektóre gatunki nie mają w ogóle takich objawów, a część z roślina zazwyczaj potrzebuje ok 3-6 tygodni aby przyzwyczaić się do naszych warunków domowych (zmienia się poziom wilgotności, temperatura, ilość dostarczanego światła, czas naświetlania itp). Nie przesadzaj roślin zaraz po dostawie, zrób to dopiero po ok 2-4 tygodniach jak się aklimatyzują u Ciebie w domu. Rośliny są “towarem żywym” : Oferowane rośliny są traktowane prawnie jako produkt szybko zużywający się. Prosimy o przemyślane zakupy i sprawdzenie warunków odstąpienia od umowy dostępne w zakładkach regulamin i przesyłka.
Pilea Nummularifolia Greyzy
Pilea Nummularifolia Greyzy
Donica 6cm Wys. ok 10-12cm Stanowisko: jasne lub półcieniste, unikać bezpośredniego słońca Podlewanie: utrzymywać lekko wilgotne podłoże Podłoże: torf zmieszany z ziemią uniwersalną, piaskiem, perlitem, można dodać odrobinę kompostu lub wypróbuj naszej autorskiej mieszanki Podłoże do Pilea Dla zwierząt: bezpiecznyRoślina obecnie znajduje się w podłożu produkcyjnym. Po otrzymaniu rośliny do domu poczekaj ok 2-4 tygodnie i wymień podłoże na nowe, dobierz je w kategorii: PODŁOŻA DO ROŚLIN DONICZKOWYCH
Sprzedajemy większą ilość sadzonek, zdjęcie poglądowe : Zdjęcie rośliny jest poglądowe, sprzedajemy większą ilość egzemplarzy, na paletce od ogrodnika wszystkie mają prawie identyczną wysokość oraz stopień rozrostu, nieznacznie mogą się różnić kształtem czy wybarwieniem liści oraz ich ilością. Wielkość rośliny i szerokość donicy w której jest posadzona jest zawsze zgodna z otrzymanym egzemplarzem. Co robić po dostawie roślin do domu: Pamiętaj o tym, że rośliny żyją i po podróży do Ciebie mogą odczuwać stres. Przebyły drogę z innego kraju do Polski, następnie do dystrybutora, a następnie do Ciebie, każda zmiana warunków wraz z wyjściem z ciepłej i wilgotnej szklarni w której są uprawiane, może powodować czasami przebarwienia na liściach czy odrzucenia kilku liści – to jest normalne. Niektóre gatunki nie mają w ogóle takich objawów, a część z roślina zazwyczaj potrzebuje ok 3-6 tygodni aby przyzwyczaić się do naszych warunków domowych (zmienia się poziom wilgotności, temperatura, ilość dostarczanego światła, czas naświetlania itp). Nie przesadzaj roślin zaraz po dostawie, zrób to dopiero po ok 2-4 tygodniach jak się aklimatyzują u Ciebie w domu. Rośliny są “towarem żywym” : Oferowane rośliny są traktowane prawnie jako produkt szybko zużywający się. Prosimy o przemyślane zakupy i sprawdzenie warunków odstąpienia od umowy dostępne w zakładkach regulamin i przesyłka.
Polyscias balfouriana
Polyscias balfouriana
Donica 6cm Wys. z doniczką ok 15-23cm Stanowisko: jasne, unikać bezpośredniego słońca latem Podlewanie: utrzymywać lekko wilgotne podłoże Podłoże: torf zmieszany z ziemią uniwersalną, piaskiem, perlitem, można dodać odrobinę kompostu wypróbuj nasze podłoże do begonii Dla zwierząt: nie jest bezpiecznyRoślina obecnie znajduje się w podłożu produkcyjnym. Po otrzymaniu rośliny do domu poczekaj ok 2-4 tygodnie i wymień podłoże na nowe, dobierz je w kategorii: PODŁOŻA DO ROŚLIN DONICZKOWYCH
Sprzedajemy większą ilość sadzonek, zdjęcie poglądowe : Zdjęcie rośliny jest poglądowe, sprzedajemy większą ilość egzemplarzy, na paletce od ogrodnika wszystkie mają prawie identyczną wysokość oraz stopień rozrostu, nieznacznie mogą się różnić kształtem czy wybarwieniem liści oraz ich ilością. Wielkość rośliny i szerokość donicy w której jest posadzona jest zawsze zgodna z otrzymanym egzemplarzem. Co robić po dostawie roślin do domu: Pamiętaj o tym, że rośliny żyją i po podróży do Ciebie mogą odczuwać stres. Przebyły drogę z innego kraju do Polski, następnie do dystrybutora, a następnie do Ciebie, każda zmiana warunków wraz z wyjściem z ciepłej i wilgotnej szklarni w której są uprawiane, może powodować czasami przebarwienia na liściach czy odrzucenia kilku liści – to jest normalne. Niektóre gatunki nie mają w ogóle takich objawów, a część z roślina zazwyczaj potrzebuje ok 3-6 tygodni aby przyzwyczaić się do naszych warunków domowych (zmienia się poziom wilgotności, temperatura, ilość dostarczanego światła, czas naświetlania itp). Nie przesadzaj roślin zaraz po dostawie, zrób to dopiero po ok 2-4 tygodniach jak się aklimatyzują u Ciebie w domu. Rośliny są “towarem żywym” : Oferowane rośliny są traktowane prawnie jako produkt szybko zużywający się. Prosimy o przemyślane zakupy i sprawdzenie warunków odstąpienia od umowy dostępne w zakładkach regulamin i przesyłka.

